گزارش کامل سهم فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰

گزارش فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم 2020

با گذشتن از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰، گزارش‌های تحلیلگران از بازار موبایل جهان نیز منتشر شده است. وب‌سایت Canalys دیروز اعلام کرد که هواوی با پشت سر گذاشتن سامسونگ در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به عنوان پرفروش‌ترین برند موبایل جهان شناخته شده و در رتبه اول شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه قرار گرفته است. سایر آژانس‌های آماری نیز، مانند Counterpoint Research و Omdia این موضوع را تایید می‌کنند.

براساس گزارش‌های منتشر شده توسط این دو موسسه، شیوع ویروس کرونا، همه‌گیری آن و مقررات قرنطینه در کشورها بیشترین تاثیر را برروی شرکت کره‌ای سامسونگ داشته است. از نگاه آمار و ارقام، فروش سالانه این شرکت بیش از ۲۵ درصد کاهش می‌یابد. آمار فروش محصولات شرکت آمریکایی اپل در همین بازه زمانی رشد کرد، به‌ طوری که فروش فصلی و سالانه آن نیز افزایش یافت.

گزارش فروش تلفن همراه در ۲۰۲۰ توسط موسسه Omdia نیز رشد فروش تلفن‌های شرکت چینی Tecno را نشان می‌دهد. این در حالیست که آمار فروش Tecno در بازه زمانی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ نسبت به سه‌ماهه دوم ۲۰۱۹ همه ۱۰ شرکت برتر این لیست به بالاترین حد خود رسیده است. از طرفی دیگر، شرکت سامسونگ و برند ریل‌می در سه‌ماهه نخست سال جاری آمار بسیار خوبی را به نمایش گذاشته‌اند.

Varun Mishra یکی از تحلیلگران موسسه Counterpoint می‌گوید: “بازار تلفن‌ همراه در چین عملکرد بهتری داشته و ۳۱ درصد از کل سهم فروش بازار جهانی به سرزمین چین اختصاص یافته است.” آماری که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده بود. با نگاهی به جزییات گزارش‌ فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ می‌توان متوجه شد که اکثر شرکت‌ها بیشترین ضرر را در ماه آوریل متحمل شده‌اند که این آمار به تدریج در ماه‌های مه و ژوئن مثبت شد. حتی بازار هندوستان نیز در ماه ژوئن به نتایجی مشابه نتایج قبل از شیوع COVID-19 دست پیدا کرد.

گزارش فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم 2020

Counterpoint نگاه دقیقی هم به بازار تلفن‌های هوشمند ۵G انداخته است. براساس گزارش این موسسه، تقاضای بازار برای خرید تلفن‌های ۴G/LTE کاهش یافته و علاقه کاربران به اسمارت‌فون‌های نسل جدید بیشتر شده است. در حال حاضر، مقدار ضریب نفوذ تلفن‌های ۵G به ۱۱ درصد رسیده که در مقایسه با ضریب ۷ درصدی سه‌ماهه اول ۲۰۲۰ نتیجه خوبی به شمار می‌رود. تولیدکنندگان چینی از اصلی‌ترین عوامل این تغییر هستند. Abhilash Kumar یکی دیگر از تحلیلگران موسسه Counterpoint درباره این موضوع گفت: “اپراتورهای مخابراتی با برنامه‌های خوب خود در بخش اینترنت ۵G و در دسترس بودن اسمارت‌فون‌های میان‌رده مجهز به اینترنت همراه نسل پنجم از سوی شرکت‌های مختلف باعث ایجاد چنین تغییراتی شده‌اند.”

موسسه Omdia به عنوان منتشر کننده گزارش فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ انتظار دارد که رفتار خرید کاربران تا حد زیادی تحت‌تاثیر اقدامات انجام شده در مقابل شیوع ویروس کرونا و مهار آن قرار بگیرد. هم‌چنین، احتمال می‌رود که آمار فروش تلفن‌های همراه در در برخی از کشورها که موارد مثبت در آن‌ها کمی بیشتر شده، تحت‌تاثیر قرار گرفته و کاهش پیدا کند.

نوشته گزارش کامل سهم فروش تلفن همراه برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *