ثبت چندین پتنت در حوزه صنعت خودرو توسط هواوی

هواوی به تازگی چند پتنت جدید که مربوط به گجت‌های خودرویی و قطعات الکترونیکی هستند را به ثبت رسانده است. به عنوان مثال، شیوه‌ جدیدی برای کلید کنترلی خودرو و قابلیتی در ارتباط با جانمایی شارژ بی‌سیم خودروها در میان این پتنت‌ها دیده می‌شود.

به نقل از موسسه‌ سوهو (Soho)، هر یک از پتنت‌های ثبت شده، مربوط به سیستم‌های مختلفی از خودرو هستند. این پتنت‌ها در زیرگروه «اختراع» ثبت شده‌اند و شامل تعدادی از گجت‌های گوناگون درون خودرو هستند. تمام‌ این موارد در راستای برنامه‌های هواوی برای ورود گسترده‌تر به صنعت خودرو محسوب می‌شوند؛ علی‌الخصوص خودروها و وسایل نقلیه‌ خودران و هوشمندی که از شبکه ‌۵G پشتیبانی می‌کنند.

در حال حاضر، فناوری‌های مرتبط با خودروهای هوشمند هواوی در ۵ حوزه در دسترس هستند: رانندگی هوشمند، داشبورد هوشمند، انرژی، شبکه‌ هوشمند و سرویس‌های ابری درون وسیله‌ نقلیه. لازم به ذکر است که این شرکت، به تازگی اولین خودروی خود را به همراه سیستم عامل Harmony OS معرفی کرده؛ خودرویی که در همکاری مشترک بین هواوی و خودروساز شناخته‌شده‌ چینی، بی‌وای‌دی (BYD) ساخته شده است.

ثبت چنین پتنت‌هایی از جانب هواوی، نشان‌دهنده‌ ایجاد زیرساخت‌های فناوری مورد نیاز توسط هواوی برای ساخت قطعات خودروی آینده‌اش است. هواوی قصد دارد حضور خود در ایجاد زیرساخت شبکه و خودرو را تقویت کند.

پیشتازی هواوی در تجاری‌سازی و استفاده از فناوری ۵G به آن اجازه داده تا بر روی خودروهای پیشرفته و خودران فعالیت کند. اینترنت ۵G با سرعت بالا و زمان پاسخگویی کم، راه را برای فعالیت گسترده در حیطه اینترنت اشیا و به خصوص اتومبیل خودران باز کرده است.

شاید هم‌اکنون کمی برای استفاده و همه‌گیر شدن این فناوری‌ها زود باشد اما قطعا در آینده نزدیک شاید اجرایی شدن تمام آنها در سطح شهرها خواهیم بود.

نوشته ثبت چندین پتنت در حوزه صنعت خودرو توسط هواوی اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *