تعداد سیمکارت‌‌های فعال در کشور به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده از سازمان تنظیم مقررات رادیویی، تعداد مشترکان سیمکارت‌های فعال تلفن همراه تا پایان سال ۹۸ به ۱۱۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۵۲ مشترک رسیده است.

این درحالی است که تعداد مشترکان سیمکارت‌ها در سال ۹۷ به ۹۳ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ نفر رسیده بود و طی یک سال گذشته این رقم بیش از بیست میلیون رشد داشته است.

همچنین بر این اساس، ضریب نفوذ سیمکارت تلفن همراه به رقم ۱۴۲.۰۷ درصد رسیده است که این عدد نشان می‌دهد علاوه بر مالکیت همزمان چند سیمکارت برای بخش عظیمی از مردم ایران، تعداد افرادی که هیچگونه سیمکارت فعالی ندارند بسیار ناچیز است.

بر اساس آمارهای منتشر شده، از میان مشترکین موجود، تعداد ۶۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۷۷ نفر از سیمکارت‌های همراه اول استفاده می‌کنند و تعداد مشترکین ایرانسل نیز به عدد ۵۱ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۱۵ نفر می‌رسد. رایتل نیز ۴ میلیون و ۲۷۶ هزار مشترک دارد.

به این ترتیب از میان تمامی ۱۱۸ میلیون سیمکارت فعال ثبت شده، ۵۳.۱۴ درصد مشترک همراه اول هستند و ۴۳.۴۵ درصد نیز از سیمکارهای ایرانسل استفاده می‌کنند. سیمکارت‌های فعال رایتل نیز تنها ۰.۰۱ درصد کل مشترکین کشور را تشکیل می‌دهد.

اما رشد سیمکارت‌های فعال تنها مربوط به دو سال اخیر نیست، در سال ۹۵ تعداد سیمکارت‌های فعال ثبت شده رقم ۸۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۷۸ عدد بود که این رقم در سال ۹۶ به ۸۸ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۳ عدد رسید.

در واقع از سال ۹۵ به ۹۶ شاهد رشد ۶ میلیونی تعداد سیمکارت‌های فعال بوده‌ایم. تعداد سیمکارت‌های فعال از سال ۹۶ به ۹۷ نیز ۵ میلیون رشد داشت.

همچنین ضریب نفوذ سیمکارت‌ها در سال ۹۵ عدد ۱۰۴.۰۴ را نشان می‌دهد و این رقم در سال ۹۶ به ۱۱۰.۵۳ درصد رسید. سال ۹۷ نیز درصد نفوذ سیمکارت‌ها به ۱۱۳.۴۳ رسیده بود.

نوشته تعداد سیمکارت‌‌های فعال در کشور به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *